Pozostałe

Jakie książki warto przeczytać w 2023 roku

  • 19 sierpnia, 2023
  • 2 min read
Jakie książki warto przeczytać w 2023 roku

Książki, które warto przeczytać w 2023 roku

2023 rok będzie obfitował w wiele interesujących pozycji literackich. Wśród nich znajdziemy zarówno powieści, jak i poradniki, biografie czy książki popularnonaukowe. Przedstawiamy kilka tytułów, które warto przeczytać w nadchodzącym roku.

Pierwszym tytułem jest „The Testaments” autorstwa Margaret Atwood. Kontynuacja słynnej „Opowieści Podręcznej” to powieść science fiction, która opowiada o losach trzech bohaterek żyjących w dystopijnym świecie. Książka ta z pewnością przyciągnie uwagę fanów gatunku oraz miłośników twórczości Margaret Atwood.

Książki dla młodych czytelników

W 2023 roku na rynku pojawi się także nowa powieść dla młodych czytelników autorstwa Johna Greena pt. „Turtles All the Way Down”. To historia Aza Holmes, nastolatki zmagającej się z problemami psychicznymi. Książka ta skupia się na temacie choroby afektywnej dwubiegunowej i może być inspiracją do dyskusji na temat tego ważnego problemu.

Innym interesującym tytułem dla młodszych czytelników będzie „The Gilded Wolves” autorstwa Roshani Chokshi. To powieść fantasy osadzona w XIX-wiecznym Paryżu, pełna tajemnic i magii. Akcja skupia się na grupce przyjaciół, którzy muszą stawić czoła starożytnemu sekretowi.

Książki popularnonaukowe

Jeśli szukasz inspiracji do poszerzenia swojej wiedzy, warto sięgnąć po książki popularnonaukowe. W 2023 roku na rynku pojawi się nowa pozycja autorstwa Billa Brysona pt. „The Body: A Guide for Occupants”. Autor opisuje ludzkie ciało od podstaw i prezentuje fascynujące informacje dotyczące naszej anatomii i fizjologii.

„Factfulness” autorstwa Hansa Roslinga to inna interesujaca pozycja popularnonaukowa. Autor prezentuje w nim swoje spojrzenie na świat i pokazuje jak mylnie postrzegamy otaczajacy nas świat oraz jak możemy poprawić nasze postrzeganie rzeczywistości.

About Author

Redakcja

Leave a Reply